Režisierius Gytis Padegimas aptars prancūzų modernaus teatro gimimą

2019-04-09

VDU Frankofonijos šalių centras tęsia Frankofoniškojo pavasario renginius ir maloniai kviečia į susitikimą su žymiu teatro režisieriumi, prof. Gyčiu Padegimu, kuris balandžio 11 d., ketvirtadienį, 15 val. skaitys viešąją paskaitą „Prancūzų modernaus teatro gimimas“. Paskaita vyks VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, 102 a.).

Dramos spektakliai dažnai padeda žmogui kitomis akimis pažvelgti į jį supančią tikrovę ir pastebėti savojo gyvenimo žavesį. Režisierius Gytis Padegimas savo kūrybiniame kelyje ištikimai puoselėja gyvenimo dvasinio atvirumo idealus, teigdamas: „Mane domina tikrumas, nuoširdumas, autentika, o šie dalykai niekada nesensta. Gyvenimas yra sunkus ir pilnas iššūkių, todėl teatras neturėtų stumti žmogaus į depresiją. Jis turi padėti įveikti iššūkius. Teatras turi būti kaip draugas, o draugas yra tas žmogus, kuris padeda išgyventi sunkiausias akimirkas.“

Prancūzijoje teatro menas laikomas itin daug vidinių pastangų reikalaujančia meno forma, kuri yra unikali, nes buria skirtingus žmones, skatina juos dalintis skausmingomis paslaptimis ar džiugiais išgyvenimais. Kaip scenoje atskleidžiami vidiniai asmenybių konfliktai?  Kodėl kultūros atvirumas yra tapęs neatskiriama prancūzų tapatybės dalimi? Kokiu būdu prancūziškoji teatro tradicija skatina kultūrų dialogą? Jei ieškote atsakymų į šiuos klausimus, nepraleiskite intriguojančio susitikimo su teatro režisūros maestro prof. Gyčiu Padegimu.

Renginys – atviras visai visuomenei.