Plėtojamas bendradariavimas su Frankofonijos mokslo įstaigomis

2018-06-14

PMDF mokslo darbuotojas doktorantas Saulius Mykoliūnas dalyvavo pusmetiniame Prancūzijos Nacionalinio mokslinių tyrimų Centro (CNRS) politinės komunikacijos mokslinio referentinio žurnalo Hermes redkolegijos, kurios nariu jis yra nuo 2017 m., susirinkime Paryžiuje, kuriame pristatė Lietuvos politinės komunikacijos aktualijas ir, po to sekusiame Hermes žurnalo Biuro susirinkime, diskutavo planuojamų leidinio temų  –  “Komunikacija ir diplomatija”, “Nekomunikavimas politinėje komunikacijoje”, “Stereotipai ir jų atstovavimas komunikacijoje”, “Muzika, sportas ir globalizacija”, “Arabų pasaulio geopolitiniai konfliktai”, numatomų išleisti 2018-2019metais – rengimo spaudai klausimais.

Prancūzų kalba leidžiamas prestižinis Frankofonijos šalių politinės komunikacijos referentinis žurnalas, kurio leidėjas nuo pat jo įkūrimo 1988 metais yra Prancūzijos mokslinių tyrimų Centro mokslinių tyrimų direktorius dr. Dominique Wolton, 2018 m. kovo mėn. VDU PMDF L. Donskio bibliotekoje įkūrė savo leidinių lentyną, kur mokslininkai ir studentai gali studijuoti visus šio žurnalo leidinius, išleistus per tris Hermes žurnalo egzistavimo dešimtmečius. Ši žurnalo leidinių lentyna, CNRS identifikuojama kaip NordBalt (Baltijos ir Šiaurės šalims), yra viena iš tarptautinių Hermes žurnalo leidinių sankaupų universitetinėse bibliotekose. Kiti du tokie Hermes leidinių Centrai yra Bukarešte, Frankofonijos universitetų agentūros (AUF) Centrinės ir Rytų Europos atstovybėje, bei Librevilyje Gabone, prie Ministro pirmininko tarnybos, atstovaujančiame Centrinei Afrikai.

Redkolegijos posėdžiai, kuriose dalyvauja 60 mokslininkų iš viso pasaulio ir kurie vyksta prancūzų kalba, yra mokslinių diskusijų platforma, kur nuomonėmis politinės komunikacijos temomis keičiasi žymiausi prancūzakalbių universitetų atstovai. Darbinėse grupėse tvirtinami mokslinių straipsnių temos ir jų autorių moksliniai darbai.

Vytauto Didžiojo Universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto mokslo darbuotojų rengiami du straipsniai Hermes žurnalui (apie politinę nekomunikaciją ir apie diplomatijos ypatumus UNESCO) turėtų atverti naują puslapį VDU mokslinių cituojamų straipsnių prancūzų kalba politinės komunikacijos tema tradiciją.