Prancūzų kalba – svarbi kompetencija sėkmingai karjerai

2021-11-11

2021 m. lapkričio 11 d. vyks Prancūzų instituto Lietuvoje ir VDU organizuojamas forumas.

Net 80 procentų įmonių teigia, kad joms reikalingi užsienio kalba kalbantys darbuotojai. Prancūzų kalba yra trečia verslo kalba pasaulyje, ar reikia jos mokytis Lietuvoje? Lapkričio 16 d. forume „Prancūzų kalba – darbui ir karjerai“ Prancūzų institutas Lietuvoje kviečia švietimo darbuotojus, verslo įmones ir būsimus specialistus diskusijai, ar prancūzų kalba yra ta kompetencija, kuri suteikia darbuotojui pranašumą darbo rinkoje.

Globaliame ir greitai besivystančiame pasaulyje vis daugiau dėmesio skiriama kalbų mokymuisi, teigia Všį „Investuok Lietuvoje“ atlikto tyrimo „Užsienio kalbos – kelias į Lietuvos konkurencingumo didinimą“ projekto vadovė Gabija Kajėnaitė. Daugiakalbystė šiandienos mobiliame pasaulyje turi ypatingą reikšmę ne tik asmens brandai. Geri kalbiniai įgūdžiai tampa svarbiu konkurencingumo veiksniu – kalbų mokymasis yra vienas esminių reikalavimų siekiant įsidarbinti ir siekti karjeros.

Darbo rinkos ir vadovų paieškos ekspertė Laura Duksaitė – Iškauskienė kelia klausimą, kaip po 20 – 30 metų atrodys įmonės, kokius darbuotojus samdys ir kaip dirbsime – tai bus žmonių ar robotų rinka, ar reikės kalbėti? Kaip turime keistis ir prisitaikyti jau dabar, kad sėkmingai dirbtume ir 2050 – aisiais.

Nuo 2017 metų organizuojamas mokinių, studentų, švietimo darbuotojų ir verslo atstovų forumas skirtas kartu diskutuoti apie kalbų kompetencijų pokyčius darbo rinkoje ir prancūzakalbių darbuotojų poreikį.

Forumo „Prancūzų kalba – darbui ir karjerai“ organizatoriai Prancūzų institutas Lietuvoje ir Prancūzijos – Lietuvos prekybos rūmai siekia suteikti įmonėms tribūną ir galimybę tiesiogiai pristatyti savo veiklą potencialiems kandidatams, taip pat padėti pedagogams geriau suvokti ekonomikos pasaulio poreikius. Tuo pačiu skleisti žinią mokiniams, kad dar besimokant mokykloje reikia peržvelgti savo kalbų kompetencijas ir pradėti galvoti apie savo pranašumus  darbo rinkoje ateityje.

Projektas „Kurk Lietuvai“ pristato, kad Lietuvoje pirmosios užsienio kalbos mokymasis prasideda pradinėse klasėse (8 – 9 metų), o antrosios kalbos pradedama mokytis 11 – 12 metų. Tačiau pastebima tendencija, jog atsiradus galimybei atsisakyti antrosios užsienio kalbos, beveik pusė mokinių nebetęsia antrosios užsienio kalbos mokymosi. Lietuvos universitetuose studentai yra labiau linkę rinktis su pasirinkta specialybe susijusius dalykus, o ne užsienio kalbą.

Vytauto Didžiojo universiteto profesorė Aurelija Leonavičienė aptars prancūzų kalbos dėstymą Vytauto Didžiojo universitete, prancūzų kalbos svarbą planuojant ir rengiant darbo rinkoje paklausių profesijų darbuotojus. O prie forumo prisijungę verslo partneriai – „70 ventures“, UAB „Integre Trans“, UAB „Trelo“ ir kitos eksportuojančios bei startuolius kuriančios Lietuvos įmonės pasidalins, kokiuose ekonomikos sektoriuose ypač aktualus prancūzakalbių darbuotojų poreikis, kokios kompetencijos svarbios ieškant darbo ir siekiant sėkmingos karjeros.

Kviečiame registruotis ir dalyvauti forume apie darbo rinkos pokyčius lapkričio 16 d. Hibridinis renginys vyks Vytauto Didžiojo universitete Kaune ir bus transliuojamas Youtube kanale.

Daugiau informacijos ir registracijos formą rasite: www.forumfrancais.lt.